Taśmy z nadrukiem jako świetny sposób na reklamę

Nie każdy zdaje sobie sprawę z potęgi reklamy, a prawda jest taka że bez niej w dzisiejszych czasach ani rusz!

Taśmy z nadrukiem

Oprócz reklamy internetowej, warto zadbać również o inne sposoby dotarcia do klienta.

Taśmy z nadrukiem to świetny sposób na pozostawienie śladu po sobie.

To takie proste – wystarczy okleić paczki wysyłane do klientów taśmami z nadrukiem zawierającym logo oraz podstawowe dane firmy, a prawdopodobieństwo, że przynajmniej część odbiorców skontaktuje się z Twoją firmą ponownie jest ogromne.

 

Dobrze zaprojektowana taśma rzuca się w oczy i pozostaje w pamięci, ale wygląd to nie wszystko.

Jak dobrać odpowiedni klej, nośnik, czy oszacować potrzebną ilość taśmy? Po przeczytaniu tego artykułu nic prostszego…

 

Kilka słów na temat rodzajów kleju…

Zanim wybierzemy odpowiedni klej, musimy zadać sobie kilka pytań:

 

  • Jak ciężkie paczki będą oklejane taśmą?
  • Czy taśma będzie używana od razu, czy może będziemy ją dłuższy czas magazynować?
  • W jakich warunkach taśma będzie magazynowana?

 

Znając już odpowiedzi możemy przystąpić do wyboru kleju. Poniżej krótkie specyfikacje:

 

  • SOLVENT – kauczuk naturalny. Klej o najwyższych właściwościach klejących. Wykazuje świetną odporność na warunki atmosferyczne – zwłaszcza ujemne temperatury. Taśmy na kleju Solvent polecamy szczególnie w przypadkach, kiedy mają one służyć do oklejania ciężkich paczek, bądź będą wystawiane na ciężkie warunki atmosferyczne.
  • ECO SOLVENT – klej modyfikowany, wykazujący bardzo dobre właściwości klejące. Sprawdza się zarówno przy dużych, jak i niewielkich przesyłkach. Jest to najbardziej uniwersalny, a tym samym najbardziej popularny klej stosowany przy produkcji taśm z nadrukiem.
  • HOT MELT – kauczuk syntetyczny. Podobnie jak Eco Solvent, posiada bardzo dobre właściwości klejące i sprawdza się w przypadku mniejszych i większych przesyłek.

 

Oprócz kleju należy wybrać nośnik. Najbardziej popularny, to polipropylen, który występuje z każdym wymienionym wyżej klejem. Większość taśm pakowych na rynku, to właśnie taśmy polipropylenowe.

taśma z nadrukiem

Mniej popularny nośnik, to PVC. Te taśmy występują jedynie na kleju Solvent. Ta konfiguracja powoduje, że są to najmocniejsze taśmy na rynku. Wykazują najlepsze właściwości klejące, a dodatkowo są ciche przy odwijaniu. Nośnik ten jest grubszy od polipropylenu, dzięki czemu taśma jest bardziej wytrzymała.

 

Wiemy już wszystko, co najważniejsze. Co dalej?

 


Kolejny etap – projektowanie taśmy. Na szczęście tym nie musisz się martwić. Projekt w całości wykonuje nasz grafik, za co Ty nic nie płacisz!

Wszelkie zmiany są oczywiście konsultowane z klientem, który ostatecznie akceptuje projekt zanim przystąpimy do produkcji.

 

Nadruk w maksymalnie 3 kolorach wykonujemy na białej, bądź przezroczystej taśmie.

Istnieje możliwość zmiany koloru tła (tzw. apla), co stanowi 1 z 3 kolorów nadruku.

 

Po zaakceptowaniu projektu przez klienta, przystępujemy do produkcji.

Ilość taśmy z nadrukiem, jaka jest potrzebna, to kwestia bardzo indywidualna, ale zawsze staramy się w tym zakresie doradzić. Minimum produkcyjne, to 2 pudełka, czyli 72 sztuki.

 

Co raz większym powodzeniem cieszą się również taśmy ostrzegawcze z nadrukiem. Stosowane są głównie podczas wszelkich imprez plenerowych, takich jak biegi, zawody, festyny. Są też wykorzystywane do wyznaczania miejsc niebezpiecznych, czy innych specjalnych stref.

 

Taśma grodzeniowa z logo stanowi doskonałą reklamę podczas wszelkiego rodzaju imprez, ponieważ mamy pewność, że mnóstwo osób ją zobaczy. Bardzo często w ten sposób reklamują się sponsorzy, czy organizatorzy imprez. Podobnie jak w przypadku taśm pakowych z nadrukiem, do dyspozycji mamy 3 kolory. Taśmy grodzeniowe występują w rolkach o szerokości 10 cm i długości 250 m. Cały proces produkcji przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku taśm klejących z nadrukiem.

 

 

 

Oprócz taśm z nadrukiem, oferujemy również wiele innych rodzajów taśm – od zwykłych pakowych, po taśmy specjalistyczne, o bardzo szerokim zastosowaniu.

 

taśma maskująca

Taśmy maskujące/malarskie:

 

Papierowe taśmy, stosowane głównie w malarstwie. Służą np. do zabezpieczania ram okiennych, futryn czy listew. Występują w wielu różnych szerokościach: od 19 mm do 40 mm. Najbardziej popularna długość, to 40m, ale oferujemy również taśmy maskujące o długości 50 m. Oprócz zwykłych taśm malarskich proponujemy również niebieską taśmę UV odporną, idealną do zabezpieczenia okien wystawionych na promieniowanie słoneczne.

taśmy malarskie

 

 

Taśmy dwustronne:

 

Taśmy dwustronne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba połączyć dwa przedmioty ze sobą bez użycia np. gwoździ, czy innej trwałej ingerencji. Stosowane są zarówno w biurach do klejenia elementów papierowych, jak również w magazynach, czy przy pracach remontowo-budowlanych. W ofercie posiadamy taśmy foliowe, żelowe oraz piankowe. Szerokości taśm dwustronnych mieszczą się w przedziale od 6 mm do 50 mm.

 

 

Pozostałe taśmy specjalistyczne:

 

Oprócz wyżej wymienionych, oferujemy również inne taśmy specjalistyczne, takie jak np. American Duct, służącą głównie do uszczelniania, izolowania podczas czynności naprawczych. Wykazuje doskonałe właściwości klejące i jest bardzo wytrzymała. Występuje w kolorze czarnym oraz srebrnym.

taśma specjalistyczna

Kolejną bardzo przydatną taśmą specjalistyczną jest taśma bezpieczeństwa. Służy do zaklejania kartonów o cennej zawartości, kiedy zależy nam aby przesyłka nie została naruszona. Po ewentualnej próbie odklejenia taśmy, dochodzi do jej rozwarstwienia i na kartonie pozostaje ślad, wskazujący na to, że doszło do naruszenia przesyłki. Taśma klei się do wielu różnych powierzchni, jednak na kartonie najlepiej spełnia swoją funkcję.

 

 


Oferujemy również taśmę zbrojoną, wzmacnianą krzyżowo włóknem szklanym. Jest to taśma klejąca z bardzo mocnym klejem, odporna na zrywanie, bardzo wytrzymała. Służy do spinania ciężkich przedmiotów, można ją stosowań zamiast taśmy polipropylenowej do bandowania. Jedna z mocniejszych taśm na rynku, bardzo odporna na temperatury, czy duży ciężar przedmiotów.

 

Opisane wyżej taśmy stanowią jedynie część oferowanych przez naszą firmę. Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty: https://opakowania24.eu/

 

Mamy nadzieję, że artykuł okaże się pomocny i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego rodzaju taśmy z nadrukiem.