TUBA TEKTUROWA, JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ?

Tuby tekturowe…do czego właściwie służą?

Otóż najczęściej stosowane są do transportowania, bądź po prostu przechowywania plakatów, projektów, czy rysunków o większym bądź mniejszym formacie.

Prawda jest jednak taka, że zastosowanie tub (podobnie jak innych materiałów do pakowania) jest na tyle uniwersalne, że nie możemy go jednoznacznie określić.

Doświadczenie klientów pokazuje, że tuby świetnie sprawdzają się jako opakowanie dla różnych nietypowych przedmiotów, takich jak np. pianki basenowe, wszelkiego rodzaju butelki, czy ceramika.

Mocna tektura, z jakiej są wykonane sprawia, że tuby nadają się do wielokrotnego użytku.

No dobrze, ale jak dobrać odpowiednią tubę? Jest przecież tyle różnych rozmiarów – różne średnice, różne długości…Poniżej tabela formatów plakatów:

 

 

Plakaty najczęściej zwijane są po dłuższym boku, tak aby po zwinięciu miały jak najmniejszy wymiar. Dzięki temu możemy zmieścić je w mniejszą tubę. Najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie krótszego boku plakatu i dobranie tuby odrobinę dłuższej, tak aby był niewielki zapas.

Co do średnicy – tutaj istotne jest, czy pakujemy plakaty pojedynczo, czy po kilka, jak ciasno

je zwiniemy oraz jakiej są one grubości. Jednym słowem jest to kwestia bardzo indywidualna.

A co jeżeli chcemy spakować coś innego niż plakat? Wtedy jest tylko łatwiej! Wystarczy dokładnie zmierzyć dany przedmiot i dobrać odpowiednią tubę – również z niewielkim zapasem.

Przy doborze tub należy również pamiętać o zatyczkach, które zabierają nam trochę długości wewnętrznej (tzw. użytkowej). Dokładnie jest to 10 mm z każdej strony, czyli przy tubie zamkniętej z dwóch stron odchodzą łącznie 20 mm długości.