OPAKOWANIA DLA E-COMMERCE

E-commerce, to obecnie jeden z najważniejszych i najprężniej rozwijających się filarów sprzedaży. Wiele firm zupełnie odchodzi od tradycyjnego handlu, właśnie na rzecz sprzedaży internetowej. Niewątpliwie pozwala to zwiększyć zasięgi i poszerzyć grono odbiorców, a co za tym idzie – generować dodatkowe zyski. W zasadzie nie ma większego znaczenia jaki produkt sprzedajemy. Obecnie w sklepach internetowych, czy w marketplace’ach można spotkać niemal wszystko.

Niezależnie od specyfiki produktu, sprzedaż internetowa wiąże się z koniecznością dostarczenia towaru do odbiorcy. Firma Becpak oferuje swoim klientom kompleksowe zaopatrzenie w materiały opakowaniowe niezbędne do przygotowania oraz zabezpieczenia przesyłki. Zależnie od tego w jaki sposób towar jest wysyłany, potrzebne są różne materiały.

 

 

 

 

 

PRZESYŁKA KURIERSKA

            Najczęściej produkty wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej, są pakowane w kartony, owijane folią stretch oraz oklejane taśmą pakową. W przypadku delikatnych przedmiotów, stosuje się dodatkowe zabezpieczenia, takie jak folia bąbelkowa, wypełniacze sypkie (polistyrenowy, bądź styropianowy), czy też poduszki powietrzne. Paczki zawierające wyjątkowo delikatne artykuły, często okleja się dodatkowo etykietami ostrzegawczymi, czy też taśmą z nadrukiem, np. „uwaga szkło!”, „nie rzucać” itp. Tak zapakowane przedmioty bezpiecznie dotrą do klienta.

 

 

PRZESYŁKA PALETOWA

            Większe towary, bądź duże ilości małych gabarytów najczęściej wysyłane są na paletach. Są to zazwyczaj duże, ciężkie przesyłki wymagające specjalnego zabezpieczenia i ustabilizowania. Najlepiej zacząć od owinięcia towaru folią stretch. Następnie należy całość ustabilizować spinając odpowiednią taśmą przeznaczoną do bandowania (polipropylenową, bądź poliestrową). Do spinania potrzebne są również zapinki (metalowe/blaszane, druciane, plastikowe) oraz odpowiednie urządzenie (napinacz, paskowacz). Firma becpak w swojej ofercie posiada wszystkie wyżej wymienione akcesoria, jak również stożki ochronne, które umieszcza się na palecie w celu ostrzeżenia przed piętrowaniem palet na magazynie firmy spedycyjnej. Odpowiednio zabezpieczony towar na palecie dojedzie bezpiecznie w miejsce docelowe.

 

TRANSPORT WŁASNY

            Obecnie wiele firm korzysta również z własnych zasobów transportowych – posiada własną flotę pojazdową i zatrudnia kierowców. W takim przypadku nie jest wymagane ponadprzeciętne zabezpieczenie przesyłek, gdyż od początku do końca firma ma wpływ na bezpieczeństwo paczek. Materiały opakowaniowe będą jednak potrzebne również w tym wariancie transportu. Taśmy pakowe, folie, kartony – te uniwersalne produkty są potrzebne w zasadzie zawsze, do każdego rodzaju wysyłki.

 

Materiały opakowaniowe są potrzebne w większości firm działających w e-commerce. Są nieodłącznym elementem sprzedaży internetowej, niezbędnym do wysłania sprzedanych artykułów. Firma Becpak, jako jeden z liderów branży opakowaniowej, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku e-commerce między innymi oferując taśmy z własnym nadrukiem – logo klienta. Jest to świetny sposób na reklamę i poprawę efektu wizualnego. Paczki oklejone taką taśmą wyglądają bardziej estetycznie, a dodatkową zaletą jest właśnie aspekt reklamowy. Klienci łatwiej zapamiętają firmy, które w ciekawy sposób starają się do nich dotrzeć, pozostać zapamiętanymi.

 

 

Jeżeli na taśmie zostaną umieszczone również dane teleadresowe, to późniejszy kontakt jest znacznie ułatwiony, a prawdopodobieństwo, że klient odezwie się ponownie, staje się zdecydowanie większe.

 

            Od niedawna proponujemy również foliopaki kurierskie z nadrukiem – w przypadku małych przesyłek jest to idealne rozwiązanie oraz alternatywa dla kartonów i taśmy pakowej z nadrukiem.

Zapraszamy do naszego sklepu: Opakowania24.eu